Vlastnosti epoxidových podlah

epoxidové podlahy se dělí na nátěrové, stěrkované a lité. jejich největší výhodou je bezespárovost. vhodné jsou pro podlahy nové i rekonstruované. vynikají výbornými fyzikálními, mechanickými i chemickými vlastnostmi, ke kterým se kromě pevnosti v tlaku řadí i vysoká oděruvzdornost, odolnost proti průsaku vody, odolnost vůči solím, louhům i kyselinám.

epoxidové podlahy

  • Podlahové epoxidové materiály výrazně zvyšují kvalitativní parametry podlah, především co se týče mechanických, fyzikálních a chemických vlastností.
  • Jejich výjimečné vlastnosti jsou zejména – bezesparé provedení, bezprašnost, nenasákavost, snadná údržba, pružnost, vysoká tvrdost a odolnost, protiskluznost. Vhodné jsou také do prostoru, kde hrozí úkapy olejů či pohonných hmot.
  • Rovněž se používají při opravách a sanacích opotřebených a poškozených starších povrchů podlah, bez nutnosti bourání stávajícího podkladu.
  • Podlahové epoxidové systémy se dají aplikovat na nejrůznější podklady – nové betony, strojně hlazené betony, vyzrálé betony, zvětralé nebo poškozené betony, zaolejované nebo promaštěné betony, staré nátěry, keramickou dlažbu, asfalto-betony, ...
  • Při pokládce nebo opravě podlahy epoxidovým materiálem je jednou z mnoha výhod to, že je krátká doba provedení – 1 až 4 dny. Při použití rychletvrdnoucích materiálů lze podlahu zprovoznit ještě týž den.
  • Lité epoxidové podlahy jsou využívány nejčastěji na místa s důrazem kladeným na vysokou mechanickou a chemickou odolnost nebo tam, kde má být podlaha dokonale čistá a tudíž snadno čistitelná (a to v koupelnách, kuchyních, ale i v obývacích pokojích nebo garážích, dílnách, výrobnách, skladech, atd).
  • Epoxidové lité podlahy mohou být v podobě lesklé či matné a navíc v mnoha barevných úpravách dle vzorníku RAL, dále i v úpravě protiskluzné. Dosahují tloušťky pouhých 1 – 3 mm a jejich pevnost v tlaku dosahuje až 80 MPa, což je jejich velká výhoda.

Pružný systém – Polyuretan

Jedná se o podlahový systém z polyuretanových pryskyřic, jejíž vlastností je právě pružnost. Je to podlaha, která je teplá, příjemná a vhodná do obytných místností. Tato podlaha drží teplo a velmi dobře se čistí. S touto podlahou se můžete setkat například v dětských hernách nebo obývacích pokojích. Je měkká a příjemná. Ač se to může zdát neuvěřitelné, tak její tloušťka je pouhé 3 mm.

výhody těchto systémů

U obou systémů je veliká výhoda to, že se dá i po letech používání kdykoliv jednoduše renovovat nebo třeba jen změnit barevný odstín a ze staré podlahy je opět nová! Podlaha se lehce přebrousí, žádné složité strhávání dlaždic nebo linolea není třeba... Na zbroušenou podlahu se natahuje pouze finální probarvená vrstva, tudíž nám odpadávají částečně náklady na pořízení nové podlahy!

Meze se zde nekladou

Epoxidové i polyuretanové podlahy lze realizovat v lesklé či matné variantě a v jakémkoliv barevném provedení.

Pro zefektivnění epoxidového nebo polyuretanového povrchu lze povrch posypat barevnými chipsy (floky) – na výběr je z mnoha barevných variant či směsí.

Pro lepší ochranu povrchu proti jemným vrypům či škrábancům, lze podlahu zapečetit transparentním polyuretanovým lakem.

Kontaktujte nás...

epoxidove@podlahydocekal.cz

prumyslove.podlahy@email.cz

+ 420 704 046 000